ANTİKA HAT YAZISI ALANLAR

Antika hat yazısı alan yerler olarak Şennakoğlu Antik tarihi Osmanlı hat yazılarınızın alımını yapmaktadır. Firmamız Osmanlı dönemi eserleri ve tüm antika eşyaları aldığı gibi Antika hat yazısını da almaktadır.

ANTİKA HAT YAZISI ALAN YERLER

Antika hat yazısı alan yer olarak aradığınız da Kadıköy’de hizmet veren firmalardan Şennakoğlu Antik İstanbul ilçe ve semtlerinden nakit karşılığı Antika Hat yazılarınızı değerinden almaktadır.

ANTİKA HAT YAZISI NEDİR ?

Hat yazı, Arapçada çizgi demektir. Osmanlıdan günümüze kadar gelen hat yazı sanatı Arap harfleri çerçevesinde oluşmuş güzel yazma sanatıdır. Hat yazı ile uğraşan kişilere ‘hattat’ denilmektedir. Hat sanatını icra eden hattatlar büyük bir özen ve titizlikle oluştururlar. Hat yazısı için kullanılan malzemeler ise, makas, yazı takımı, aharlı kağıt, mürekkep, kalem traş, mürekkep, hokka, mühre kullanılmaktadır.

ANTİKA OSMANLI HAT YAZILARI

Antika Osmanlı hat yazıları maddi değeri olan sanatsal değeri yüksek olan çok az bulunan değerli yazılardır. Osmanlı hat yazılarınızı satmak istediğinizi de; Osmanlı hat yazısı alanlar dediğinizde Şennakoğlu Antik olarak firmamız Osmanlı eserlerinizi ve Antika Osmanlı Hat Yazılarınızı değerinde kapınızdan nakit olarak almaktadır.

ANTİKA HAT YAZILARI NASIL ANLAŞILIR

Antika hat yazılarını anlamak için belirli ölçüleri bulunmaktadır. Hat yazısının antika olup olmadığını öğrenmek istediğinizde şu ölçülere bakmak gerekir.

  • Hat yazısı ne zaman yazılmış .
  • Antika hat yazısını kim yazmış . Yazan kişinin ismi ve bilirliği
  • Hat yazılarının okunurluğu nedir ? Yazılarda kağıtta deforme durumu nedir
  • Hat yazısı hangi dönemde yazılmış bu gibi etkenler hat yazısının antika olup olmadığını anlamaya yarar.