HİLYE-İ ŞERİF ALANLAR

Hilye-i şerif alanlar olarak, Osmanlı kültüründe Resûl-i Ekrem’in vasıflarını, bu vasıflardan bahseden kitap ve levhaları ifade etmektedir. Bu eserler oldukça değerlidir. Maddi ve manevi büyük değere sahip olan Hilye-i Şeriflerinizi satmak istediğinizde Antika alanlar olarak aradığınızda ve Hilye-i Şerif alanlar olarak aradığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

HİLYE-İ ŞERİF ALAN YERLER

Hilye-i Şerif alan yerler olarak aradığınızda Şennakoğlu Antik Hilye-i Şerif alımı ve Osmanlı eserlerini almaktadır. Bu eserler maddi ve manevi değere sahiptirler. Firmamız babadan gelen antikacılık mesleği ile 60 yıllık tecrübeyle Hilye-i şeriflerinizi almaktadır. İstanbul , ilçe ve semtlerinden nakit olarak Hilye-i Şerifleriniz alınır.

HİLYE-İ ŞERİF NEDİR?

Hilye, hilye-i şerîf, hilye-i saâdet ya da hilye-i nebî, İslam Sanatının örnekleri arasında yer alır. Osmanlı kültüründe Hz. Muhammed’in vasıflarını tasvir eden, bu vasıflardan bahseden kitap ve levhaları ifade etmek için Hilye-i Şerif kullanılmıştır.

Sözlükte “süs, ziynet, kolye” gibi mânalara gelen hilye mecazen “yaratılış, sûret ve güzel vasıflar” demektir. Kelime Osmanlı kültüründe Resûl-i Ekrem’in vasıflarını, bu vasıflardan bahseden kitap ve levhaları ifade etmek için kullanılmıştır.